Zarządzanie programami lojalnościowymi – zatrzymaj lojalnych klientów

W dzisiejszych czasach nie wystarczy wprowadzić programów lojalnościowych, aby odnieść sukces. Muszą być one dopasowane do rzeczywistych preferencji naszych odbiorców. Jeśli nie mamy wystarczającej wiedzy o naszych klientach, to nie zaprojektujemy skutecznego instrumentu promocyjnego. Zarządzanie programami lojalnościowymi – http://positiveretail.pl/systemy-lojalnosciowe/ – to nowoczesne narzędzie, które umożliwi nam zatrzymanie stałych klientów, a także pozyskanie nowych. Ponadto będziemy mogli zwiększyć efektywność przeprowadzanych przez nas akcji marketingowych.

Zarządzanie programami lojalnościowymi – zbuduj relację z klientem

Warto mieć świadomość, że stały klient jest dla nas bardzo cenny. Musimy dokładać wszelkich starań, aby korzystał z oferowanych przez nas usług lub produktów. To właśnie dzięki stałej grupie odbiorców możemy wzmocnić naszą pozycję w branży. Z pewnością pokonamy konkurencję. Lojalny odbiorca nie zrezygnuje z naszych produktów/usług nawet w momencie, gdy konkurencja zaproponuje mu korzystne warunki zakupu. Będzie on przekonany, że to właśnie nasza firma zadba o niego najlepiej. Należy pamiętać, że zdobycie tak ogromnego zaufania nie jest proste. Jest to proces długotrwały, który nigdy się nie kończy.

Zarządzanie programami lojalnościowymi znacznie ułatwia oraz przyspiesza budowę relacji z klientem. Wdrożenie systemu pozwala nam gromadzić wartościowe dane i informacje, które będziemy mogli wykorzystać w rozwoju działalności. Lepiej poznamy upodobania naszego odbiorcy. Dowiemy się również, które instrumenty promocyjne przynoszą najlepsze efekty. Wszystkie słabe i nieopłacalne rozwiązania zostaną wyeliminowane. Zmiany z pewnością zostaną zauważone i docenione przez klientów.

Sprawne zarządzanie programami lojalnościowymi pozwala zebrać takie informacje, jak np. wiek, miejsce zamieszkania, lokalizacja punku sprzedaży, godzina i data transakcji, wydana kwota, forma zapłaty, ilość naliczonych punktów lojalnościowych, otrzymane zniżki, a także wiele więcej. Na ich podstawie możemy wygenerować szczegółowe raporty, które będą podstawą pracy marketingowców.

Platforma internetowa – zasada działania

Zarządzanie programami lojalnościowymi możliwe jest dzięki innowacyjnej platformie internetowej. To właśnie tam gromadzone są wszystkie pozyskane informacje. Dostęp do danych mają wyłącznie upoważnione jednostki. Za jej pomocą możemy zaprojektować programy lojalnościowe o różnym charakterze. Pierwszym sposobem jest stosowanie ustalonego algorytmu do obliczania ilości punktów lojalnościowych otrzymywanych podczas zakupu produktu o danej wartości. Drugą metodą jest planowanie programu rabatowego, dzięki czemu rabaty cenowe zostaną oferowane wyłącznie osobom, które posiadają kartę lojalnościową. Oczywiście metod jest znacznie więcej, a wybór zależy od indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. To właśnie na tej podstawie projektowane są narzędzia, które przyniosą oczekiwane rezultaty. Nie można podać uniwersalnego rozwiązania na pozyskanie lojalnych odbiorców. Każda firma musi wypracować je samodzielnie.

You may also like...

Leave a Reply