Włączniki senior podwójne

łą

Łączniki elektryczne to swego rodzaju moduły elektryczne przeznaczone do włączania albo wyłączania prądu w jakimś obwodzie albo zespole obwodów elektrycznych. Ogólnie stosuje się, iż łączniki to elementy skupiające wszystkie urządzenia skłonne do przeprowadzania operacji łączeniowych.

W standardowym podziale wyróżnia się łączniki poświęcone do obwodów o niskim napięciu i wysokonapięciowe.
W zależności od końcowego przeznaczenia łączniki instalacyjne w domowej instalacji elektrycznej wolno rozdzielić na włączniki senior pojedyncze, łączniki dwubiegunowe, łączniki świecznikowe, łączniki schodowe, łączniki krzyżowe, łączniki żaluzjowe i przyciski dzwonkowe.
Łącznik pojedynczy to najpowszechniejsza postać włączników i wyłączników osiągalna na rynku. Wprowadza się je gdy w zamyśle mamy uruchamianie lub wyłączanie całego oświetlenia w jednym miejscu. Tego typu włącznik aopatrzony jest w pojedynczy przycisk. Łącznik ten dokonuje skupiania w aspekcie danego obwodu, pracuje na zasadzie przełącznika.

Drugim typem jest łącznik dwubiegunowy, ten element jest wyposażony w pojedynczy przycisk, łączący dwa obszary równolegle.
Jeszcze inne oddziaływanie wyraża łącznik świecznikowy – wyposażony w 2 bądź więcej przycisków. Tego rodzaju włączników stosuje się gdy wymagamy w jednym polu łącznikowym zawrzeć więcej aniżeli jedyny składnik światła. Tego pokroju włączniki wprowadza się głównie w żyrandolach rozdzielonych na 2 bądź wiele stref.

 

Włączniki senior dostępne są w wielu sklepach internetowych np. E-gniazdka.

You may also like...

Leave a Reply