Ubezpieczenia majątkowe – zadbaj o swój dobytek

Ile posiadasz w swoim domu rzeczy, które uważasz za cenne? Jak wiele wartościowych przedmiotów, których nie chciałbyś utracić? Wyobraź sobie taką nieprzyjemną sytuację, gdy nagle tracisz którąś z tych rzeczy lub wszystkie naraz. Co wtedy? Co możesz zrobić? Może się zdarzyć i tak, że z jakiegoś powodu stracisz nagle swój dach nad głową. Życie układa się bardzo różnie, dlatego warto być przygotowanym na wszystkie możliwości. Od tego są ubezpieczenia!

Co możemy ubezpieczyć?
Jakby się dobrze zastanowić to właściwie praktycznie wszystko. Przede wszystkim nie powinniśmy obywać się bez ubezpieczenia domku jednorodzinnego, jeśli taki posiadamy. Wszystko jedno, czy jest to domek w wolnej zabudowie, czy w zabudowie szeregowej. Dom to najważniejsza inwestycja w życiu, więc jak już uda nam się go kupić lub wybudować to pamiętajmy, aby go ubezpieczyć. Pewność posiadania dachu nad głową to jedna z najcenniejszych rzeczy, jakie możemy mieć. A zdarzają się różne sytuacje, w których niestety możemy utracić ten dorobek naszego życia. Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku lokali mieszkaniowych usytuowanych w blokach, czy kamienicach. Tutaj jest tak samo, jak w domkach. Mieszkanie to nasze miejsce na świecie, zadbajmy o nie najlepiej, jak potrafimy. Jeśli już posiadamy swoje własne miejsce zamieszkanie to na pewno chcemy zadbać również o jego wyposażenie, które również można objąć ubezpieczeniem majątkowym. W tym przypadku ubezpieczenia majątkowe dzielą się na kolejne dwie propozycje. Po pierwsze możemy ubezpieczyć wszystko to, co należy do w miarę stałego i nie mobilnego wyposażenia lokalu. Czyli wszelkie ściany, podłogi, panele, okna, drzwi i tym podobne. Warto takie rzeczy ubezpieczać, ponieważ nie są rzadkością, chociażby zalania. Druga kwestia to ubezpieczenie naszej ruchomej własności. Tu już możemy zaliczyć o wiele większy obszar elementów. Poczynając od wyposażenia RTV czy AGD a kończąc na rzeczach bardzo małych, jak cenna biżuteria. Czasem nawet, jeśli coś nie ma bardzo dużej wartości rynkowej dla nas może być cenną pamiątką rodzinną i warto pomyśleć o ubezpieczeniu danego przedmiotu.

Ale dlaczego ubezpieczamy?
Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Są różne czynniki, które mogą spowodować, że utracimy nasz dorobek. Na pewno może być to winą kradzieży. Złodzieje czyhają na wyposażenia mieszkań, drogie sprzęty, pieniądze, czy inne wartościowe przedmioty. Poza tym ubezpieczenia majątkowe chronią nas także przed skutkami klęsk żywiołowych. Zerwany przez wichurę dach, zalana piwnica, czy pożar to sytuacje bardzo stresujące, jednak posiadając ubezpieczenie możemy martwić się o wiele mniej. Odszkodowanie pozwoli nam stanąć na nogi dużo szybciej, niż w przypadku jego braku.
Właśnie, dlatego prowadzimy edukację i zachęcamy do wybrania ubezpieczenia majątkowego, które będzie Państwu najbardziej odpowiadało.

Leave a Reply