Akord kontakty simon do domu

Podobnie jak kontakty również i gniazdka elektryczne montujemy aktualnie nie wyłącznie w kuchniach, ale także łazienkach, przedpokojach, pokojach, salonach, jadalniach, poddaszach, strychach, komórkach i pomieszczeniach przejściowych.

Akord kontakty simon z reguły umieszczane są w pomieszczeniach mieszkalnych, z zasady w otoczeniu łączników, w okolicach okien, stołów, blatów kuchennych oraz szafek na których przechowywane są niewielkie sprzęty AGD.
W sytuacji gdy miejsce jest ograniczone bądź narażone na dużą wilgotność powietrza proponuje się umieszczanie akord kontaktów simon w przestrzeni drzwi. Chodzi o to ażeby akord kontakty simon były jak najmniej narażone na działanie wilgoci, w końcu to współczynniki instalacji elektrycznej. Z tegoż samego niemalże powodu (na przykład zagrożenia zalaniem) traktuje się, że powszechna wysokość montażu akord kontaktów simon zawiera minimum 100 cm nad podłożem. Wyjątek stanowią centra wtyków, które wprowadza się na wysokości około 20-30 centymetrów.
Do grona najważniejszych reguł instalacyjnych przynależą między innymi: umieszczanie kontaktów w przestrzenie minimum 2,5 cm od siebie, instalacja co najmniej dwóch-trzech gniazdek w łazience, z założeniem podłączenia do poszczególnego kontaktu wtyczki pralki. Posiadania około 4-5 kontaktów w kuchni, z indywidualnymi obwodami dla lodówek, zmywarek i kuchenek elektrycznych. Posiadanie najmniej jednego gniazdka w przedpokoju.

Z punktu widzenia zasad bezpieczeństwa, jak i tychże regulujących normy budowlane, specjalistyczne systemy instalacyjne w budynku muszą być podłączone przez fachowców. Wiedza elektryka jest tu niezbędna. Instalacje typowych modułów wolno niekiedy dokonać samemu. Naturalnie z utrzymaniem najwyższych reguł bezpieczeństwa.

You may also like...

Leave a Reply