Roboty drogowe to nie problem. Dobierz odpowiednie artykuły BHP

Roboty drogowe są niezbędne. Wyrwy na nawierzchni zagrażają bezpieczeństwu kierowców. Żeby prace szły szybko i sprawnie, trzeba zadbać o odpowiedni strój dla budowlańców, którzy powinni być widoczni już z daleka.

Przestrzegaj przepisów BHP

Niezmiernie ważne jest, by szef ekipy budowlanej przestrzegał zaleceń dotyczących odpowiedniego ubioru. Najważniejszą kwestią jest widoczność. Robotnicy powinni mieć założone odblaskowe elementy. Najczęściej kupuje się gotowe kombinezony w jaskrawych kolorach, by pozostali użytkownicy drogi z daleka widzieli, że coś się dzieje i mogli zacząć hamować. To niezmiernie ważne, bo tylko w ten sposób zmniejsza się ryzyko kolizji i nieszczęśliwych wypadków. Wprawdzie roboty przy głównych trasach mogą wydawać się niebezpieczne, ale przy odpowiednim oznakowaniu i ubraniu nie ma powodów do obaw. Trzeba dostosować artykuły BHP do istniejących warunków na drodze. Zgodnie z przepisami, jeśli pracownik nie otrzyma odpowiedniego ubrania od pracodawcy nie może zacząć robót. W razie, gdyby coś się stało może mieć problemy, bo zgodził się na wykonanie usługi bez stosowych strojów. Oprócz odblasków ważne jest również, by kombinezon był wygodny. Elastyczne mankiety w rękawach pozwalają dopasować kostium do sylwetki i potrzeb. Zgrzewane szwy nie niszczą się tak szybko i nie podrażniają skóry. Regulowane napy na kostki umożliwiają dopasowanie spodni. Warto wybierać stroje wykonane z tkaniny odpornej na działania deszczu, by w przypadku zmiany pogody móc swobodnie wykonywać czynności.

Wytycz obszar prac

Na szczególnie ruchliwych ulicach zaleca się zastosowanie znaków ostrzegawczych i specjalnych barierek ochronnych. Dzięki takim udogodnieniem budowlańcy będą mogli bez obaw zająć się swoimi robotami. Często kierowcy nie zwracają uwagi na przepisy, spieszą się, a w efekcie mogą stanowić zagrożenie na drodze. Wprawdzie takie sytuacje zdarzają się coraz rzadziej, niemniej jednak mają miejsce. Wtedy trzeba przerywać rozpoczęte czynności, by się odsunąć i pozwolić przejechać rozpędzonemu samochodowi. To rozprasza budowlańców. O ile na przydrożnych uliczkach i drogach dojazdowych, taki problem praktycznie nie występuje, to na kluczowych skrzyżowaniach często się pojawia. Wtedy same a href=”http://www.artpolpolska.pl” title=”artykuły BHP”>artykuły BHP mogą okazać się niewystarczające. Barierki ochronne są wykonane z najwyższej klasy materiałów, które są stabilne i dobrze trzymają się nawierzchni. Dzięki temu prace idą bardzo szybko i sprawnie, bo nic nie rozprasza uwagi. W miejscach, gdzie konieczne jest wprowadzenie ruchu wahadłowego najczęściej stosuje się sygnalizację świetlną, ale bywa i tak, że jeden z budowlańców daje kierowcom sygnał, kiedy mogą ruszyć. To jednak rozwiązanie krótkoterminowe. Nie można sobie pozwolić, by pracownicy zamiast zajmować się tym, czy powinni pilotują kierowców. Powszechnym zjawiskiem, zwiększającym bezpieczeństwo, jest ustawianie znaków drogowych przed newralgicznym miejscem. W ten sposób kierowcy w porę zwalniają i jeżdżą znacznie ostrożniej.

You may also like...

Leave a Reply