Putzmeister i Brinkmann – razem a jednak osobno

Dwie niemieckie firmy produkujące maszyny budowlane, Putzmeister oraz Brinkmann, istnieją na rynku od dobrych kilkudziesięciu lat. W roku 2012 firmy zintegrowały się ze sobą. Swoje główne siedziby mają w tym samym miejscu, w Aichtal niedaleko Stuttgartu. Jednak mimo integracji, firma Brinkmann zachowała niezależność.

Pomimo faktu, że obie firmy produkują takie same urządzenia, każda firma działa pod swoim logo, produkty mają inne nazwy ale działają tak samo. Czy integracja wyszła firmom na dobre, ciężko powiedzieć. Produkty obu firm świetnie się sprzedają dzięki wysokiej jakości i niskiej awaryjności oraz, co tu dużo mówić, przyzwyczajenia klientów do marki. Należy również dodać, że firma Brinkmann jest specjalistą w węższym zakresie niż Putzmeister, gdyż zajmuje się produkcją stacjonarnych pomp do betonu, pomp ślimakowych oraz mobilnych systemów TransMix do produkcji jastrychu i zacieraczek do betonu. Natomiast Putzmeister produkuje też mobilne pompy do betonu czy cały asortyment urządzeń wykorzystywanych w kopalniach i tunelach.
U obu firm na szczególną uwagę zasługuje system TransMix. Zdecydowanie może powiedzieć, że jest to fabryka na kółkach. Pojazd posiada cztery komory na składniki wylewki. Każdy składnik jastrychu jest transportowany na tył pojazdu, gdzie jest dokładnie odmierzany. Następnie składniki są dozowane do mieszalnika, odmierzana jest też potrzebna ilość wody. Materiał jest mieszany i może być pompowany do miejsca przeznaczenia. Dzięki systemowi TransMix oszczędza się czas oraz pieniądze. Dlatego od momentu jego powstania, jest bardzo pożądany urządzeniem, zwłaszcza na dużych budowach.

 

Produkty Brinkmann znajdziesz tutaj http://budmar-mb.pl/pl/60-brinkmann.

You may also like...

Leave a Reply