Producent placów zabaw odpowiada za wygląd i bezpieczeństwo tego miejsca

Przychodząc na plac zabaw z naszym dzieckiem rzadko zastanawiamy się, kto go wykonał. Najważniejsze jest, żeby miejsce to było dla malucha bezpieczne i zachęcające do zabawy. Nie wszystkie jednak, które na pierwszy rzut oka są ładne, pozwolą na zabawę bez ryzyka. Warto wiedzieć, którzy producenci rzeczywiście dbają o jakość swoich produktów.

To, że jest ładnie, nie oznacza, że bezpiecznie

Oczywiście wartość estetyczna jest równie ważna, choć nie ukrywajmy, że nowe place zabaw zawsze są ładne, kolorowe i zachęcające do zabawy. Nie oznacza to jednak, że sprawdzone pod względem bezpieczeństwa. Często zależy to bowiem od tego, kto jest zleceniodawcą takie placu zabaw. Urząd Miasta zawsze będzie chciał, żeby jego inwestycja spełniała najwyższe normy, prywatny deweloper może już tak bardzo uwagi na to nie zwracać. Dlatego zawsze warto sprawdzić, kto wykonał to miejsce zabaw. Producent placów zabaw ma bowiem ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa urządzeń. Czołowi przedstawiciele branży już na etapie produkcji urządzeń i zestawów dbają o to, żeby spełniały one najwyższe standardy bezpieczeństwa. Wysoka jakość zawsze przekłada się na późniejszy dobry efekt. Jeżeli projektanci są fachowcami, to połączą ze sobą bezpieczeństwo i estetykę.

Grupa docelowa i wielkość miejsca

Te dwie rzeczy mają ogromne znaczenie przy projektowaniu miejsc dla dzieci. Przede wszystkim warto się bowiem zastanowić, dla kogo przede wszystkim skierowana jest oferta. Jeżeli miejsce to znajduje się na terenie przedszkola, to nie ma sensu inwestować w sprzęty dedykowane dzieciom powyżej 6 roku życia. Jeśli natomiast plac powstaje na osiedlu albo przy zespole szkół szkolno-przedszkolnych, trzeba zastanowić się nad maksymalną uniwersalnością miejsca. Producent placów zabaw często wydziela wtedy odpowiednie strefy, w których można się bawić w zależności od wieku. Tutaj jednak może pojawić się kolejny problem, a mianowicie brak miejsca. Strefy bezpieczeństwa są bardzo ważne, żeby można było swobodnie się bawić, dlatego urządzenia nie mogą znajdować się jedne na drugich. Czasem warto zrezygnować z dodatkowej huśtawki, żeby zostawić swobodę ruchu najmłodszym. Architekci potrafią sobie poradzić nawet z najmniejszymi przestrzeniami, choć nie ukrywajmy, że im więcej miejsca, tym bardziej atrakcyjny może być plac zabaw.

2 Responses