Polimeryzacja posadzek – sposób na odświeżenie podłogi

Nowe podłogi zwykle wyglądają estetycznie, ale tylko dopóki są nowe. Z czasem ulegają zniszczeniu i robią się nieefektowne, dlatego dobrym pomysłem jest polimeryzacja posadzek, szczególnie w miejscach użyteczności publicznej. Sprawdź, jak działa polimeryzacja posadzek – http://sauberlab.pl/polimeryzacja-podlog/ – i czemu warto na nią postawić.

Czynniki wpływające dewastacyjnie na posadzkę

Podłogi zwykle wykonywane są z wytrzymałych tworzyw, jednak prawda o ich wytrzymałości jest taka, że skoro nawet kropla potrafi wydrążyć skałę, to tym bardziej tysiące nóg dziennie potrafią zniszczyć trwałość najtrwalszej posadzki. Często te nogi odziane są w szpilki, czasem podpierają się laskami, czasem przejeżdżają po podłodze dziecięce wózki na plastikowych kołach. Do tego podłogi w miejscach użyteczności publicznej szybko się brudzą i wymagają codziennej, nawet wielokrotnej pielęgnacji z użyciem agresywnych środków dezynfekujących i myjących. Nie da się ukryć, że pod wpływem tych czynników podłogi niszczeją, wycierają się, tracą swój blask i warstwy ochronne. Wymagają wtedy polimeryzacji posadzek.

Jak działa polimeryzacja posadzek?

Polimeryzacja posadzek to czynności, jakie mają na celu wzmocnienie ich trwałości i zwiększenie estetyki podłogi. Rozpoczyna się od zdarcia wierzchnich warstw posadzki, by dotrzeć do jej właściwej warstwy, którą dokładnie się oczyszcza i przygotowuje pod kolejnej zabiegi. Polimeryzacja posadzek właściwa to po prostu wylanie na posadzkę specjalnego płynu zawierającego polimery. Gdy ten płyn zaschnie, nakłada się jego kolejne warstwy, by podłoga była jak najbardziej wzmocniona. Końcowym etapem zabieg jest polerowanie podłogi, by nadać jej pięknego błyszczącego charakteru.

Polimeryzacja posadzek pozwala nie tylko chronią ją przed kolejnymi uszkodzeniami i zabezpieczać na kolejne lata. Tworzy też warstwę antypoślizgową, dzięki czemu podłoga choć wypolerowana, jest bezpieczna. Jest też łatwiejsza do czyszczenia i pielęgnacji, gdyż brud nie osadza się na niej tak łatwo. Ten zabieg odświeżenia posadzki sprawia, że podłoga ma bardziej intensywny, głębszy kolor i po prostu prezentuje się piękniej.