Podwieszane WC – dlaczego warto?

Podwieszane miski WC można zobaczyć w bardzo wielu nowoczesnych łazienkach. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie nadaje wnętrzom większą ergonomię, a także poprawia ich estetykę. Bardzo dobrze pasuje do gustownych i starannie urządzonych łazienek, gdzie każdy element ma duże znaczenie.

Do mocowania podwieszanych misek WC wykorzystuje się stelaże podtynkowe. Służą one do zamontowania całej instalacji, którą następnie można zabudować i wykończyć w dowolny sposób. W zależności od wyboru konkretnego rozwiązania może w ten sposób powstać na przykład mała półka na drobiazgi.

Ciekawa estetyka

Podwieszane miski WC budzą zainteresowanie głównie wśród osób, które przywiązują dużą wagę do aranżacji łazienki. Rzeczywiście stosowanie stelaży podtynkowych pozwala na stworzenie ciekawych efektów wizualnych. Obudowaną instalację uda się wykończyć zgodnie z własnymi upodobaniami. Takie wykończenie może idealnie komponować się ze ścianami lub wyglądać zupełnie inaczej – wszystko zależy od upodobań i indywidualnego projektu wnętrza.

Warto także zwrócić uwagę, że wśród podwieszanych misek WC można również naleźć bardzo wiele ciekawych projektów. Często są to bardzo nowoczesne rozwiązana, które będą pasować do gustownej łazienki.

Łatwiejsze sprzątanie

Klasyczny montaż misek WC sprawia, że w łazience powstaje wiele zakamarków i powierzchni do których trudno dotrzeć ze ścierką lub mopem. Są to miejsca, w których może gromadzić się brud oraz bakterie. Stelaż podtynkowy sprawia, że ten problem znika – miska WC znajduje się nad ziemią, wszystkie elementy instalacji umieszczone są w zabudowie. Dzięki temu sprzątanie podłogi jest dużo łatwiejsze i szybsze, a pomieszczenie staje się znacznie bardziej higieniczne.

Do każdej łazienki

Wraz ze wzrostem popularności takiego rozwiązania na rynku można znaleźć coraz większy wybór różnych stelaży podtynkowych oraz podwieszanych misek WC. Umożliwia to przede wszystkim wybranie konstrukcji, która będzie miała odpowiednie rozmiary i np. zmieści się również w mniejszej łazience. W sklepach dostępne są między innymi specjalne miski WC, które zostały zaprojektowane do niedużych łazienek. Dzięki odpowiednim wymiarom stelaż nie zajmuje dużo miejsca i ostatecznie całość nie różni się w dużym stopniu rozmiarami od klasycznego WC.

Duży wybór różnych rozwiązań pozwala także na znalezienie projektu, który będzie odpowiedni pod względem estetycznym. Staranne połączenie wszystkich elementów wyposażenia łazienki pozwoli na stworzenie harmonijnej aranżacji. Wnętrze będzie przede wszystkim gustowne i eleganckie. Jednocześnie nie straci nic na funkcjonalności.

Stelaże podtynkowe oraz podwieszane miski WC zyskują coraz szersze grono zwolenników. Prawdopodobnie w przyszłości stosowanie takich rozwiązań będzie stawało się coraz bardziej popularne. Wynika to między innymi z faktu, że coraz więcej osób zwraca dużą uwagę na to, jak urządzona jest ich łazienka,w tym na jej estetyczny wygląd oraz ergonomię. Podwieszone WC pozwala na osiągnięcie obu tych celów.

Szydłowski – stelaże podtynkowe, polecamy!

You may also like...

Leave a Reply