Podjazd do garażu: na co zwrócić uwagę przy projekcie?

Dobre wykonanie podjazdu do garażu nie jest proste. Trzeba zawrócić uwagę na wiele elementów, by uzyskać oryginalną przestrzeń. Tylko w ten sposób będziemy mogli korzystać z inwestycji przez wiele lat. Wybór wzorów i rozwiązań jest ogromny. Trzeba jednak rozsądnie podejść do tematu. Oprócz wyglądu ważne są kwestie praktyczne.

Zwróć uwagę na szczegóły

Podjazd do garażu to wizytówka domu. Powinien się komponować z resztą przestrzeni. Tak naprawdę o jego ostatecznym wyglądzie decydujemy na etapie projektu, w którym trzeba wszystko uwzględnić. Najważniejsze jest, by inwestycja była trwała i funkcjonalna. Kluczową kwestią jest wykonanie nawierzchni, na której będzie się układało kostkę brukową. Standardowo powinna ona mieć około 5 cm grubości, ale zależy to od obciążenia, jakiemu będzie poddawany podjazd do garażu. Jeśli będą z niego korzystały samochody ciężarowe, nawierzchnia musi być bardziej wytrzymała. Jeśli dobierzemy złe kostki brukowe, to po jakimś czasie zaczną pękać i trzeba będzie wykonywać poprawki. Kolejną ważna rzeczą jest odwodnienie. Podjazd do garażu powinien być lekko pochylony, by opady deszczu mogły swobodnie spływać. Można też zainwestować w specjalny system odwodnieniowy składający się z korytek odprowadzających wodę. Warto zbudować nieco szerszą nawierzchnię, by moc swobodnie manewrować. W ten sposób zapewnimy sobie wygodę. Projektując podjazd do garażu, należy zastanowić się, by przy okazji wydzielić część do parkowania dla gości. Można na to przeznaczyć fragment nawierzchni nieopodal garażu. To z pozoru drobne rzeczy, jednak podczas codziennej eksploatacji mogą okazać się istotne.

Dobierz odpowiedni kolory

Producenci kostek brukowych, betonowych, kamiennych, którymi można wyłożyć podjazd do garażu stawiają poprzeczkę bardzo wysoko. Tak naprawdę jedyne co nas ogranicza to wyobraźnia. Zarówno kształt, jak i kolor kostki można swobodne ze sobą zestawiać. Trzeba pamiętać, że wzór powinien pasować do domu pod względem kolorystyki i stylu. Inaczej będzie to źle wyglądać. Dobrze zwrócić uwagę na praktyczne kwestie. Powierzchnie, po których często się poruszamy samochodem powinny być ciemniejsze. W ten sposób podjazd do garażu dłużej zachowa swój estetyczny wygląd. Motywy i kolory mogą być naprawdę różnorodne. Przed podjęciem decyzji dobrze jest przejrzeć gotowe katalogi i postawić na coś co będzie nam najbardziej odpowiadało. Warto wybrać przynajmniej dwukolorowe motywy. W ten sposób przestrzeń będzie dużo bardziej dynamiczna i nie będzie na niej widać zabrudzeń. Nie należy też przesadzać z paletą barw, bo będzie to śmiesznie wyglądało. Trzeba podejść do tematu z głową. Przy wyborze kolorów dobrze jest uwzględnić otaczająca nas przestrzeń, kolorystykę, jaka dominuje w najbliższym sąsiedztwie i dobrać coś co będzie się dobrze komponowało. Żeby podjazd do garażu był klasyczny, a jednocześnie wyglądał oryginalnie, można zastosować nieco większe kostki o stonowanej kolorystyce. Pozwoli to uzyskać dobre rezultaty.

You may also like...

Leave a Reply