Place zabaw w Warszawie – miejsce zabawy dla każdego dziecka

Miejsca, w których najmłodsi mogą bawić się do woli to oczywiście place zabaw. Tworzy się je w szkołach, przedszkolach, na osiedlach, przy hotelach i restauracjach. Powinny to być miejsca kolorowe, wesołe i oczywiście bezpieczne. Sprawdź, jakie miejsca oferuje Warszawa.
http://spil.pl/place-zabaw-warszawa-centrum-zdrowia-dziecka/

Place zabaw Warszawa – co dają dzieciom?

Miejsca, które zostaną wypełnione konstrukcjami z najlepszych i trwałych materiałów, oraz zabawek wykonanych dzięki najnowszym technologiom, na pewno przez długie lata cieszyć będą wszystkie maluchy. Ważne, by były to budowle odporne na uszkodzenia mechaniczne i różnorodne warunki atmosferyczne. Takie place zabaw Warszawa będzie mogła uznać za swój sukces. Sprawią one bowiem, że dzieci będą czuć się bezpiecznie i komfortowo. Co jeszcze dają maluchom takie miejsca zabaw? Przede wszystkim jest to dla nich miejsce spotkania z rówieśnikami, ale także strefa do pokonywania nowych wyzwań i sprawdzania granic swojej wytrzymałości. Place zabaw zachęcają dzieci do ruchu, nieustannej aktywności fizycznej, co przyczynia się do ich psychoruchowego rozwoju. Jednakże, kolorowe zabawki w kształcie zwierząt, czy pojazdów są także w stanie rozbudzić dziecięcą fantazję i stać się podstawą do wymyślania ciekawych historii. Niektóre place zabaw są tematyczne, tzn. zabawki nawiązują na przykład do świata dzikich zwierząt. Pozwala to dzieciakom na wyobrażanie sobie podróży w najodleglejsze zakątki świata. Zabawki mogą nawiązywać także do królewskich zamków (z rycerzami i smokami), do statku kosmicznego albo do bezludnej wysypy. Takie urządzenia na pewno rozbudzą kreatywność wszystkich maluchów. Współczesne elementy konstrukcyjne placów zabaw pozwalają na skomponowanie naprawdę ciekawej przestrzeni, która będzie zachwycać swoimi kolorami i estetyką. Ciekawym pomysłem są także plansze edukacyjne, które sprawią, że dzieci będą mogły stawiać czoła całkiem nowym dla nich wyzwaniom.

Urządzenia dla dzieci

Tradycyjne place zabaw zawierają przede wszystkim uwielbiane przez wszystkie dzieci huśtawki. Jest to element zabaw, który chyba nigdy się nie znudzi. Jednak, wraz z wszechobecnym rozwojem, zmieniły się także huśtawki. Można teraz spotkać wielkie “gniazda” linowe, w których można się położyć, sześcioboczne ramy z huśtawką na każdym boku oraz huśtawki dla niemowląt (z koszykowym siedziskiem). Są one dużo bezpieczniejsze niż kiedyś, co można zaliczyć na duży plus. Jeśli chodzi o place zabaw Warszawa nie może obyć się bez wież i domków, do których wchodzi się po drabinkach, a potem można z nich wydostać się na zjeżdżalni. Często są do nich dołączone także wiszące mosty i ścianki wspinaczkowe albo piaskownice. Co do samych zjeżdżalni, dzieci w wieku szkolnym chętnie używają stalowych, jednak dla najmłodszych najlepsze są małe plastikowe zjeżdżalnie, do których wchodzi się po szerokich, nieślizgających się stopniach. Takie maluchy lubią także montowane na sprężynach bujaczki w kształcie zwierzątek lub samochodów oraz różnego rodzaju karuzele. Większe dzieci na placu zabaw chętnie używają urządzeń, które pozwalają im się gdzieś wspinać, balansować i sprawdzać własną równowagę. Pozwala na to bogaty wybór sieci, ścianek wspinaczkowych, drabin oraz poziomych drążków i równoważni. Bardzo często tworzą one trasy o rosnącym poziomie trudności, które dostosowane są do dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Tam dzieci mogą sprawdzać granice swojej wytrzymałości. Różnorodność zabawek, ich kształtów, materiałów wykonania daje obecnie bardzo duże możliwości w wytworzeniu idealnego placu zabaw.

Place zabaw nie tylko dla dzieci?

Obecnie, producenci wytwarzają sprzęty, które sprawdzą się nie tylko w dziecięcej zabawie, ale przysłużą się nawet nastolatkom, a czasem nawet dorosłym. Maluchom, jak już było wspomniane wcześniej, przysłużą się kolorowe zabawki, jednak istnieją także sprzęty, które dostarczą emocji nastolatkom, a niejednokrotnie będą stanowić rekreację dla osób dorosłych. Chodzi tu też o huśtawki, ale przede wszystkim o sprzęty sportowe do tak zwanych siłowni na powietrzu. Takie zestawy mogą zawierać między innymi: tzw. biegacza, prostownik do pleców, rowerek treningowy, motylka-rozpiętki, krzesełko do podnoszenia masy ciała (wyciąg górny lub wyciskanie), drążek do podciągania, orbitrek, drabinki, podciągi do nóg, “wioślarza”, stepper, wahadło, ławkę skośną, trenażer talii i bioder lub rąk i ramion, poręcze gimnastyczne. Takie urządzenia ruchowe pozwolą nastolatkom na wyładowanie swojej energii w postaci aktywnej zabawy, zaspokoją ich potrzebę aktywności fizycznej, a nawet będą podstawą do wykazania się przed rówieśnikami. Wyposażenie sportowe jest świetnym wypełnieniem boisk sportowych, skateparków oraz osiedlowych skwerów. Takie urządzenia do fitnessu mogą być także ustawione obok placu zabaw dla dzieci. W takim przypadkach, mogą pobawić się na nich maluchy, ale tak naprawdę przysłużą się aktywności ruchowej rodziców i opiekunów czekających na swoje pociechy. Zamiast siedzieć na ławce będą mogli się poruszać. Takie sportowe urządzenia wykonane są z trwałego metalu, czasami posiadają drewniane dodatki.

You may also like...

Leave a Reply