Place zabaw dla przedszkoli – rodzaje

Dzieci spędzające wiele godzin każdego dnia w przedszkolu muszą mieć do dyspozycji wiele zabawek. Nie można jednak zapominać także o tym, że powinny one spędzać czas na świeżym powietrzu. Najlepszym pomysłem jest więc utworzenie na przedszkolnym podwórku miejsca zabaw – https://spil.pl/place-zabaw-dla-przedszkoli/. Sprawdź, jakiego typu powstają place zabaw.

Place zabaw dla przedszkoli

Taki plac to miejsce, które sprawia dzieciom wiele radości. Zawsze jednak trzeba pamiętać o tym, by były one zarówno piękne, jak i bezpieczne. Każdy plac zabaw musi być wesoły i kolorowy, a wszystkie zabawki muszą być wysokiej jakości. Maluchy najczęściej bawią się samodzielnie więc używanie przez nie sprzęty powinny być niezawodne. Jeśli chodzi o place zabaw dla przedszkoli, to najpopularniejsze są te drewniane, ale oczywiście zdarzają się także zabawki metalowe czy plastikowe. Te ostatnie, wykonane z tworzyw sztucznych są najlepsze w żłobkach, gdyż mają niewielkie gabaryty, opływowe kształty i żywe kolory – idealne dla dwulatków. Jednakże, niezależnie od materiału ich wykonania, każdy zakupiony w danym przedszkolu zestaw zabawek można rozbudowywać. To znaczy, najpierw kupuje się na przykład wieżę ze zjeżdżalnią i huśtawki, później całość rozszerza się o bujaki, karuzelę czy piaskownicę. Takie wyposażenie na pewno ucieszy wiele maluchów, a przedszkolna zabawa sprawi im wiele frajdy i śmiechu. Żeby wybrać ten najodpowiedniejszy plac, czyli zestaw zabawek wykonanych z konkretnego materiału, warto wiedzieć czym charakteryzują się konkretne ich rodzaje.

Place zabaw z drewna

Są to place zabaw dla przedszkoli zrobione z naturalnych materiałów, które tak naprawdę zawsze są w modzie. Drewno jest ciepłe i miłe w dotyku, ekologiczne, a co więcej – po prostu ładne. Zabawki drewniane wykonywane są z dbałością o wszystkie detale. Kupujący i tak powinni jednak sprawdzić, czy posiadają one certyfikaty i normy, które potwierdzają ich bezpieczeństwo. Teraz na rynku istnieje szeroka oferta zabawek na place drewniane, także naprawdę jest z czego wybierać. Przestrzeń zabaw dla dzieci może być skomponowana wręcz idealnie. Zawsze jednak należy mieć na uwadze to, że takie drewniane zabawki trzeba dobrze zaimpregnować, aby były one odporne na różnorodne warunki pogodowe (zarówno słońce, jak i wilgoć). Dużą zaletą drewnianych placów zabaw jest fakt, że można je nieustannie rozbudowywać, oraz to, że każdy maluch na pewno znajdzie tam zabawkę odpowiednią dla siebie. Popularne na tego rodzaju placach wieże, bardzo często wykonuje się z jasnego drewna, ładnie wycina i zdobi. Można wybrać wieżę, która jest tylko zaimpregnowana, albo taką pomalowaną również kolorowymi farbami. Wszystkie wieże zabaw są zazwyczaj sprzedawane z elementami służącymi do ich bezpiecznego mocowania w ziemi oraz z elementami pozwalającymi utrzymać dzieciom równowagę (np. z uchwytami).

Place zabaw z plastiku

Są one bardzo dobre szczególnie w żłobkach i przedszkolach. Nie sprawdzają się za to zbyt dobrze u dzieci w wieku szkolnym (są one za duże). Są to zabawki lekkie, różnokolorowe i niezwykle łatwe w montażu. Co ważne, mogą one stać na przedszkolnym podwórku, ale nie ma przeciwwskazań do tego, aby na przykład małe, plastikowe zjeżdżalnie albo huśtawki ustawione były także wewnątrz budynków. Place zabaw dla przedszkoli, gdzie znajdują się plastikowe zabawki są lubiane przez dzieci, gdyż elementy są zazwyczaj małe, a np. zjeżdżalnie mają bardzo dobry poślizg. Obecne współcześnie na rynku place zabaw z tworzyw, mają niezwykle bogatą ofertę różnorodnych zabawek, przy czym każda z nich jest bezpieczna oraz posiada niezbędne atesty. Każdy przedszkolach świetnie odnajdzie się na niewielkiej drabince, która prowadzi np. do plastikowego domku z podestem, malutkim okienkiem i wspaniałą kryjówką, z którego dodatkowo można zjechać na zjeżdżalni. Dzięki opływowym kształtom wszystkich zabawek dziecko nie zrobi sobie krzywdy. Do tego, będzie one zachęcone do zabawy żywymi kolorami zabawek, które wykonywane są zawsze z wysokiej jakości plastiku, który jest odporny na różne warunki atmosferyczne oraz na uszkodzenia mechaniczne.

You may also like...

Leave a Reply