Plac zabaw to idealne miejsce na naukę współpracy

Małe dzieci uczą się właściwie cały czas. Dowiadują się nowych rzeczy na każdym kroku. Dlatego warto w tym czasie nauczyć je przede wszystkim w jaki sposób należy zachowywać się wobec innych ludzi. Tak, aby nasze dziecko wyrosło na osobę empatyczną, chętną do współpracy, a jednocześnie zd3ecydowaną i pewną siebie.

Zamieszkując w innym domu, a nawet wcześniej na etapie realizacji projektu powinniśmy pomyśleć o miejscu, w którym będą mogły się bawić dzieci. Plac zabaw to jedno z najważniejszych miejsc w byciu małego dziecka. To miejsce niedostępne dla dorosłych Plac zabaw jest takim ustronnym schronieniem dla pociechy. Świat dorosłych jest z niego odległy. Co dzieje się na rynku zabaw to zostaje na placu zabaw. Takie wychodzenie na podwórko na plac zabaw nauczy nasze dziecko samodzielności. Nie raz pewnie przyjdzie do domu się pożalić, czy podzielić czymś radosnym.

Ale bądźmy jedni. Nie będziemy wiedzieć o połowie ważnych dla swego dziecka wydarzeń, które były miejsce na rynku zabaw. Dziecko stanie się bardziej samodzielne i zaradne. Pewne aspekty spotkań na rynku zabaw będą ścisłym sekretem podwórkowego klubu czy stowarzyszenia przyjaciółek. A nie chodzi tu wcale o jakieś rzeczy, które mogą naszemu dziecku zaszkodzić, ale o zwykłe mało istotne dla nas sprawy, a najważniejsze w życiu dziecka.

You may also like...