Parametry dobrej baterii kuchennej

Na rynku obecnych jest wiele modeli baterii kuchennych zróżnicowanych pod względem zarówno montażu jak i budowy i czasami ciężko zdecydować się na konkretny model, który byłby jednocześnie nowoczesny, gustowny i funkcjonalny. Liczba uchwytów, zasięg i kształt wylewki czy sposób montażu, to tylko niektóre istotne czynniki, które warto brać pod uwagę przy ewentualnym wyborze, zatem przed zakupem warto przyjrzeć się bliżej wszelkim aspektom technicznym.

Bateria ścienna czy stojąca?

W kwestii wyboru rodzaju baterii kuchennej sprawa jest dość oczywista ponieważ aktualnie największą popularnością cieszą się baterie stojące inaczej nazywane sztorcowymi. Montuje się je w nowoczesnym budownictwie, jednak nie znaczy to wcale, że baterie ścienne odeszły już całkiem w zapomnienie. Nadal zdarza się, że są one montowane, jednak najczęściej w starym budownictwie, gdzie lokatorzy podczas remontu nie chcą zdecydować się na przerobienie instalacji wodnej w mieszkaniu. Oczywiście nie musi to oznaczać, że w takim wypadku skazani będziemy na design rodem z minionej epoki, gdyż Grohe bateria kuchenna może wyglądać stylowo i nowocześnie bez względu na sposób montażu. Wylewki baterii ściennych mogą mieć różne kształty, oraz długości i warto dobierać je według indywidualnych potrzeb. Warto także zastanowić się, czy w naszej kuchni bardziej funkcjonalna będzie bateria dwuuchwytowa z kurkami zimnej i ciepłej wody, czy mieszakowa z jedną dźwignią.

Montaż baterii sztorcowych

Montując baterie sztorcowe w kuchni powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko aspekty wizualne i nasze indywidualne preferencje, ale także to, by kształt i zasięg wylewek był odpowiednio dopasowany do wielkości zlewozmywaka. Źle dobrana bateria spowodować może rozchlapywanie wody poza obręb zlewu, albo trudności podczas wykonywania prac kuchennych np. przy zmywaniu naczyń. Warto tez wziąć pod uwagę to, by Grohe bateria była obrotowa i umożliwiała kierowanie strumienia wody na obie komory zlewozmywaka, gdyż często z takimi mamy do czynienia w kuchni. Co do kwestii samego montażu baterii sztorcowych pamiętajmy przede wszystkim o wielkości otworu w zlewozmywaku i przed zakupem porównajmy go z wybraną baterią, czy w ogóle będzie ona pasowała i czy uda się ją właściwie zamontować. Przeważająca większość baterii stojących produkowana jest jako mieszakowe z pojedynczym uchwytem do regulacji temperatury wody, dlatego warto sprawdzić rodzaj głowicy i najlepiej wybierać ceramiczne, gdyż ich trwałość jest największa. Istotne są też elementy tłumiące, które sprawią, że całość będzie pracowała ciszej, co pozytywnie wpłynie na komfort użytkowania.

Jaki materiał najlepszy?

Oprócz funkcjonalności baterii kuchennych ważna jest także estetyka, dlatego warto wybierać te modele, które komponowały będą się ze zlewozmywakiem. Najlepszy jest oczywiście niezawodny chrom, który pasuje do wszystkich rodzajów zlewów, a szczególności ceramicznych i tych wykonanych ze stali. Również posiadacze armatur granitowych w asortymencie znajdą coś dla siebie, gdyż Grohe baterie wykonywane są również ze stali szczotkowanej czy mosiądzu i pomalowane odpowiednią techniką w taki sposób, by przypominały naturalne kamienie i stanowiły stylowe wykończenie kuchennego pomieszczenia. Oczywiście nie zapominać należy także o tym, by wybrana przez nas bateria kuchenna posiadała gładkie kształty i umożliwiała łatwe czyszczenie w szczególności miejsc trudniej dostępnych, łatwo brudzących się i tych najbardziej narażonych na wilgoć i korozję. Oczywiście w tym wszystkim należy znaleźć kompromis między wyglądem i funkcjonalnością i wybierać produkty znanych i cenionych marek, które gwarantują długą żywotność swoich produktów.

You may also like...

Leave a Reply