Okleiny egzotyczne pomogą nam zmienić swoje wnętrze i meble

Remont pokoju, łazienki czy kuchni zawsze wiąże się ze sporym wydatkiem finansowym, ale też poświęceniem swojego czasu i energii. Możemy jednak zmienić nasze wnętrze w zupełnie inny sposób, który jest tańszy i nie potrzebujemy do niej wynajmować fachowców. Jak zatem zmienić wystrój bez dużego wkładu?

Najważniejsze elementy mogą ulec zmianie

Jeżeli na naszych ścianach mamy położone gładzie, to możemy spokojnie pomalować je własnoręcznie na inny kolor. Producenci farb dają nam ogromną możliwość kolorów, ale też dbają o to, żeby były łatwe w nakładaniu i dobrze kryjące. Wystarczy tylko zakupić dobre pędzle lub wałek, zabezpieczyć meble i możemy sami zadbać o odświeżenie wnętrza. Jest to jednak czasochłonne, a kolejnym dobrym pomysłem jest po prostu zainwestowanie w okleiny egzotyczne. Możemy znaleźć wzory pasujące na ściany, meble czy inne płaskie powierzchnie. Tutaj wszystko zależy od naszej wyobraźni, bo okleić możemy na przykład tylko fragment ściany, tworząc na niej wzór. Są one bardzo łatwe w użyciu, ponieważ z jednej strony posiadają już oryginalną warstwę kleju. Żeby je nałożyć musimy dobrze wyczyścić powierzchnię z brudu i kurzu, osuszyć ją oraz odtłuścić. Wtedy dopiero zabierzmy się za przyklejenie. Okleiny możemy kupić w gotowych arkuszach albo zamówić dokładnie przycięte na wymiar naszej powierzchni. Jeśli zdecydowaliśmy się na gotowe arkusze, musimy przed ich nałożeniem odrysować wielkość naszej powierzchni i wyciąć ją. Nie martwmy się, jeśli chcemy na przykład okleić całą ścianę. Okleiny egzotyczne mają bowiem wzór, który będzie pasował do siebie, niezależnie od tego, jak będziemy przyklejać arkusze. Dlatego można je z powodzeniem łączyć ze sobą i cieszyć się wybranym przez siebie wzorem. Ważne jest, żeby wzór ten pasował do powierzchni i nie zgubił się przy naklejaniu, na przykład duże grafiki na małych rzeczach.

Drobne rzeczy też mają znaczenie

W każdym pomieszczeniu istotne jest również to, jakich dodatków użyjemy. Chcąc ożywić lub po prostu zmienić wnętrze, możemy pokusić się o ciekawe wyposażenie wnętrz. Radykalnie zmieni nasz pokój dywan, narzuta na łóżko bądź sofę, poduszki lub zasłony. Ozdobi je jednak również ładny zegar czy obraz na ścianie, kolorowe doniczki, wazony albo nawet ciekawe lampy. Gadżetów do wyboru jest mnóstwo i tylko od nas zależy czy będziemy chcieli pozostać w jakimś stylu, czy może lepsze będzie pomieszanie ze sobą różnych kolorów i faktur. Przede wszystkim, producenci dedykują dodatki pod konkretne pomieszczenia. Oczywiście nie jest to przymus i możemy kupić poduszki z salonu do sypialni, jednak na pewno taki podział ułatwia dopasowanie akcesoriów do danego miejsca. Tym bardziej, jeśli nie jesteśmy profesjonalistą w aranżacji wnętrz, a po prostu kierujemy się tym, co nam się podoba i jak chcielibyśmy, żeby wszystko wyglądało. Obecnie wiele z dodatków jest również bardzo funkcjonalnych. Skończyły się bowiem czasy, kiedy zbierano mnóstwo figurek, zbierających kurz i stojących po prostu na półce. Teraz taka figurka zapewne miała by w sobie pojemniczek na przykład na biżuterię. Im bardziej praktyczna funkcja, tym lepiej, bo wtedy chętniej klienci sięgają po to w sklepie. Twoje mieszkanie może również otrzymać nowy wygląd w postaci wszelkich kwiatów, dzięki czemu przestrzeń będzie ożywiona i na pewno przyjemnie będzie w nim mieszkać.

You may also like...

Leave a Reply