Kabiny prysznicowe szklane walk-in czy z brodzikiem?

Kabina prysznicowa – http://esglas.pl/oferta/kabiny-prysznicowe-szklane/ – to zdecydowanie najczęściej stosowane rozwiązanie w nowoczesnych łazienkach, trudno się temu dziwić, ponieważ jest praktyczna i zajmuje niewiele miejsca. Ze względu na to, że obecnie wybór kabin prysznicowych jest bardzo duży, możemy mieć problem z doborem odpowiedniej armatury. Jaką wybrać?

Od czego zacząć?

Decydując się na zamontowanie kabiny, będziemy musieli wybrać jej kształt oraz rozmiar, te parametry będą zależeć od tego, jakich rozmiarów jest nasza łazienka. Oprócz tego, trzeba będzie również podjąć szereg decyzji dotyczących materiału wykonania kabiny, rodzaju otwierania drzwi, zawiasów, profili itp.

Kabiny przyścienne

Najpopularniejsze są kabiny przyścienne, które montuje się do ściany. Można spotkać je w kształtach półokrągłych, trójkątnych lub kwadratowych. Takie kabiny wyposażone są w brodziki, choć niektóre modele można postawić bezpośrednio na podłodze, zazwyczaj nie posiadają sufitu, tak więc podczas kąpieli para wodna rozprzestrzenia się po całej łazience. Mają prostą konstrukcję oraz przystępną cenę.

Kabiny wolnostojące

Kabina wolnostojąca to rozwiązanie, które będzie odpowiednie do dużej łazienki, taka armatura prezentuje się bardzo elegancko oraz nowocześnie. Warto wiedzieć, że wymaga specjalnej instalacji hydraulicznej, którą ukrywa się w podłodze. W tym wypadku można spotkać naprawdę fantazyjne formy oraz wzory, bardzo często takie kabiny są wyposażone w udogodnienia w postaci biczów wodnych, czy oświetlenia LED umożliwiającego skorzystanie z koloroterapii.

Kabiny z wanną

Trudno dogodzić każdemu, domownicy mogą mieć różne potrzeby i upodobania, dlatego kabina prysznicowa z wanną wydaje się dobrym kompromisem. Dzięki temu możemy skorzystać zarówno z prysznica, jak i z wanny, co z pewnością spodoba się miłośnikom długich kąpieli. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest wanna z panelem prysznicowym, który wydziela część natryskową. Na rynku dostępne są również wanny z pełną kabiną prysznicową, to wydatek rzędu 2500 złotych.

Kabiny prysznicowe szklane walk in

Kabiny prysznicowe szklane walk-in nie posiadają żadnych elementów ruchomych, są pozbawione również drzwi. Najprościej mówiąc są to tafle szkła, które wyznaczają strefę prysznicową, są one w taki sposób wyprofilowane, aby woda nie rozpryskiwała się poza ich obręb. Takie kabiny nie posiadają brodzika, są zaopatrzone w odpływ liniowy. Jest to rozwiązanie niewątpliwie atrakcyjne wizualnie, można je spotkać w wielu nowoczesnych aranżacjach. Dużą zaletą kabiny walk-in jest łatwość utrzymania w czystości, w tym wypadku nie musimy martwić się o czyszczenie zawiasów, rolek czy szyn. Każda nowoczesna kabina jest wykonana z bezpiecznego szkła hartowanego pokrytego powłoką polimerową, co zapobiega powstawaniu zacieków z mydła, czy szamponów. Oczywiście brak drzwi ma również pewne wady, przede wszystkim trzeba liczyć się z tym, że w trakcie kąpieli będzie docierało powietrze z zewnątrz, także uzyskanie wysokiej temperatury będzie trwało dłużej.

Kabiny prysznicowe z brodzikiem

Kabiny prysznicowe zaopatrzone w brodzik będą na pewno bardzo praktyczne w przypadku posiadania małych dzieci, to dobry substytut wanny. Głęboki brodzik z siedziskiem zwiększy komfort podczas brania kąpieli i umożliwi nabranie wody. To dobry separator suchej przestrzeni od strefy kąpielowej, w przypadku kabin bez brodzika niestety istnieje możliwość rozchlapywania się wody. Brodzik może służyć także do namoczenia prania, czy wykąpania psa. Za takim rozwiązaniem przemawiają też względu ekonomiczne, bo tego typu modele kabin są stosunkowo niedrogie, zapłacimy za nie od 300 złotych w górę.

Wybierając kabinę prysznicową, należy mieć na uwadze swoje potrzeby oraz upodobania. Jeżeli w domu przebywają osoby starsze, dla których próg może okazać się barierą nie do pokonania, lepiej zdecydować się na kabinę walk-in z odpływem liniowy. Z kolei, gdy mamy małe dzieci, które lubią się kąpać, można pomyśleć o modelu wyposażonym w brodzik. Wszystko zależy od potrzeb domowników oraz naszych zasobów finansowych.