Jak wybrać implanty zębowe w kilku krokach – radzi dentysta z Bytomia


Wiesz, że nieubłaganie zbliża się spora inwestycja w Twoim życiu – inwestycja we własne zęby – dlatego nic dziwnego, że nie do końca wiesz, co wybrać. Masz klika wątpliwości i dalej nie wiesz jak ugryźć temat? Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości w poniższym tekście.
http://www.blueklinik.pl/

Krok pierwszy – inwestycja w przyszłość

Implanty są nowoczesną metodą odnowy braków w uzębieniu i ostatnią szansą na bezwstydne uśmiechanie się. Oczywiście protezy są tańszą metodą, jednak wielu pacjentów nie potrafi przyzwyczaić się do dyskomfortu przy ich noszeniu. Nie zapomnij, że jeśli decydujesz się na implanty, jest to inwestycja na długie lata. Nie szukaj ofert „po taniości”, w parze z jakością idzie cena. Zdecydowanie bardziej opłacalna jest jedna, porządna inwestycja niż kilka tańszych i gorszych jakościowo.

Krok drugi – zwalcz strach

Nic dziwnego, że się boisz. Sama wizyta u dentysty napędza Cię strachem, a co dopiero wszczepienie implantów. Możesz spać spokojnie, zabieg wszczepienia implantów nie jest bolesny. Lekarz używa znieczulenia miejscowego, a czas wstawienia jednego implantu zajmuje około 30minut. Pacjent nie odczuwa nieprzyjemnego uczucia w trakcie trwania zabiegu oraz bezpośrednio po nim.

Krok trzeci – co, jak i gdzie

Etapy leczenia implantologicznego dzielą się na część chirurgiczna i część protetyczną. Podczas pierwszej lekarz wprowadza do kości implanty, następnie zaszywa ranę na okres od 3 do 6 miesięcy. Po upływie czasu przychodzi kolej na część drugą i odsłonięcie oraz uzupełnienie protetyczne. W tej części ilość czynności zależy od stanu uzębienia.

Teraz pozostało Ci jedynie znaleźć dentystę, któremu powierzysz to zadanie. Dentysta Bytom czyli Blue Klinik na terenie Śląska , to nasza mała podpowiedź. Sprawdź ofertę, umów się na konsultacje i pamiętaj, że to ważna i długoterminowa decyzja.

Zabieg wszczepiania implantów nie zwalnia nikogo z regularnego dbania o higieny jamy ustnej. O implanty należy dokładnie szczotkować(minimum 2 razy dziennie), używać nici dentystycznych do czyszczenia. Innymi słowy, dbać jak o naturalne uzębienie.

Na wszelkie pytania profesjonalnej odpowiedzi udzieli Ci lekarz, być może proponowany dentysta z Bytmia i rozwieje Twoje wątpliwości. Nie bój się zadawania pytań, w końcu chodzi o Twoje zdrowie i pieniądze.

You may also like...

Leave a Reply