Designerskie meble do kawiarni – sposób na przyciągnięcie klientów

W dobrej kawiarni wciąż pojawiają się nowi klienci. Ruch jest na okrągło. Konsumentów przyciąga nie tylko dobra kawa, co powinno być podstawą, ale również wystrój wnętrza. Pomieszczenie powinno z jednej strony zaskakiwać, a z drugiej być funkcjonalne. Wygodne krzesła i fotele to podstawa.

Wystrój wnętrza – nie działaj samodzielnie

Kawiarnia powinna być przede wszystkim gustownie urządzona. Dobór mebli i dodatków jest bardzo ważny. Żeby całość dobrze się prezentowała, wszystko musi być jednorodne i spójne wizerunkowo. Na tym właśnie polega trudność w aranżacji tego typu pomieszczeń. Nie sztuką jest kupienie atrakcyjnych krzeseł, które kompletnie nie będą pasowały do reszty wnętrza. Przed wyborem wyposażenia dobrze jest poszukać inspiracji. Można sięgnąć po czasopisma specjalizujące się w wystroju wnętrz lub znaleźć ciekawe pomysły w sieci. To pozwoli wychwycić trafne rozwiązanie, a przynajmniej trop, jakim należy się kierować, by urządzić całość z głową. Ważne jest, by nie zajmować się tym samodzielnie. Nawet, jeśli nie mamy ciekawego pomysłu zawsze można się kogoś poradzić. Nie musi to być projektant wnętrz, choć jego opinia byłaby szczególnie cenna, ale ktoś bliski. Spojrzenie na wystrój pomieszczenia z dystansem pozwoli znaleźć sensowne rozwiązanie. Warto konsultować pomysły z innymi, by stworzyć coś co będzie się dobrze prezentować, a do tego będzie funkcjonalne. Można sięgnąć po designerskie meble do kawiarni, które wyglądają wprost zachwycająco, ale jednocześnie są wygodne i nie zajmują dużo miejsca.

Zwróć uwagę na funkcjonalność

Pomieszczenie, oprócz walorów estetycznych musi być też praktyczne. Tylko w ten sposób będzie można zadbać o czystość i sprawić, by całość dobrze wyglądała. Co nam przyjdzie po nawet najbardziej ozdobnych fotelach, jeśli nie będziemy potrafili ich utrzymać w dobry stanie. Designerskie meble do kawiarni są pod tym kątem idealne. Wykonanie z trwałych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów, gwarantuje dobry wygląd. W porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, tu zastosowano zupełnie inne komponenty. Przezroczysty polietylen wygląda bardzo efektownie, a do tego jest łatwy w konserwacji. Oprócz omiatania mebli z kurzu i ścierania większych zabrudzeń mokrą szmatkę nie trzeba robić praktycznie niczego więcej. Również technorattan, z którego powstaje wiele designerskich modelów foteli jest łatwy do utrzymania, a do tego wygodny. Szerokie siedziska i podłokietniki sprawiają, że goście nie chcą opuszczać pomieszczenia, a o to przecież chodzi. Dodatkowo warto wyłożyć fotele miękkimi poduszkami, które poprawią komfort. Przed wyborem wyposażenia należy zwrócić uwagę na możliwość przechowywania. Dobrze wybierać krzesła, które można składować jedno na drugim – to pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca. Często w letnie miesiące wystawia się meble na zewnątrz, a po sezonie ponownie się je zabiera i chowa. Stąd tak istotne jest, by nie zajmowały one dużej przestrzeni. Kawiarnia musi inspirować, dlatego poza meblami i dodatkami dobrze jest zastanowić się nad nietypowymi ozdobami wykonanymi przez artystów plastyków. W wielu lokalach na ścianie montuje się płaskorzeźbę, która wygląda bardzo oryginalnie. Ten, z pozoru, mało rzucający się w oczy detal pozwala zachować niebagatelny wygląd i nadaje wnętrzu ciekawego klimatu. Właśnie takie niuanse przyciągają do kawiarni klientów, którzy chętnie wykorzystują pomysły do wystroju własnych domów.

Więcej przykładów designerskich mebli znajdziesz na stronie: meble do kawiarni

You may also like...

Leave a Reply