Budżet obywatelski plac zabaw – czy to dobra opcja?

Głosowanie na budżet obywatelski – http://budzet-obywatelski.pl/ – może być zażartą walką, tak samo jak głosowanie w zwyczajnych wyborach. Nawet jeśli tylko na jeden rodzaj budowy przeznacza się cały budżet obywatelski plac zabaw jest tu najczęstszą tego typu sytuacją, to trwa spór o to, który projekt wybrać i na którym osiedlu dana inicjatywa będzie realizowana.

Budżet obywatelski – plac zabaw w porządku, ale gdzie go postawić?

Sąsiedzi w takich sprawach się nie cackają. Jeśli miasto jest dość duże, często zdarza się, że budżet obywatelski obejmuje kilka podobnych projektów takich jak place zabaw, ale rozłożonych po różnych dzielnicach. I nie wystarczy wtedy wybrać opcję budżet obywatelski plac zabaw, trzeba jeszcze wybrać konkretną lokalizację – a więc zagłosować na jeden z kilku projektów. W tym przypadku nie jest wcale takim oczywistym, że głosuje się na ten plac, który jest najbliżej nas. Wielu bezdzietnych mieszkańców będzie chciało, by budżet obywatelski plac zabaw postawił jak najdalej od nich, bo nie mają oni ochoty słuchać przez cały dzień piskliwych głosików.

Budżet obywatelski plac zabaw czy coś innego?

I tak trwa walka o głosy na najlepsze lokalizację nieszczęsnego placu zabaw, a sąsiedzi podkopują siebie nawzajem w dążeniu do wyboru tej czy innej opcji w budżecie obywatelskim. Wielu jednak stwierdzi, ze woli zagłosować na coś innego i nie chce budżetu obywatelskiego przeznaczyć na kolejny plac zabaw, a raczej na remont sali w domu kultury lub zorganizowanie akcje edukacyjnej w sprawach zdrowotnych lub środowiskowych.

You may also like...

Leave a Reply