Bramy do garażu – model przesuwny

Gwarancję bezpieczeństwa codziennego funkcjonowania w klasycznym domku jednorodzinnym czy zabudowie szeregowej z pewnością zapewnić może odpowiednio dostosowane ogrodzenie. Poza bramą wjazdową, bardzo istotna jest także świetnie dobrana brama garażowa – http://www.bramykolobrzeg.pl/oferta/dla-domu. Wśród szeregu rozmaitych rodzajów dostępnych dziś wariantów różnorodnych systemów, na szczególną uwagę zasługują konstrukcje przesuwne. Co je wyróżnia?

Solidnie wykonane ogrodzenia

Jedną z najczęściej wymienianych przez producentów zalet jest ogromna wytrzymałość jaka zdecydowanie odznacza jedne bramy do garażu od wielorakich innych modeli. Są to konstrukcje trwałe, które stanowią świetną inwestycję na wiele lat intensywnego użytkowania. Doskonale sprawdzają się nawet przy trudnych warunkach atmosferycznych i radykalnie zmieniającej się pogodzie- nie rdzewieją, nie blakną, pozostają w idealnym stanie zarówno wizualnym, jak i technicznym, doskonale pełniąc przypisaną im funkcję. Bramy do garażu przesuwne to konstrukcje samonośne niedysponujące tradycyjnymi prowadnicami. Wygodne i sprawne otwieranie oraz zamykanie takich ogrodzeń jest natomiast możliwe dzięki pieczołowicie zaprojektowanej budowie – zachowaniu właściwej przestrzeni na linii podłoże – dolny fragment skrzydła. Brama tego rodzaju działa bez zarzutów nawet w zimie, gdy są przymrozki bądź na posesji zalegają zaspy śniegu.

Nowoczesne bramy do garażu

Modele przesuwne znakomicie sprawdzają się we wszelkiego rodzaju posesjach. Zapewniają wygodę obsługi oraz umożliwiają zaoszczędzić przestrzeń wokół domu. Biorąc te czynniki pod uwagę, warto podkreślić, iż charakteryzowane bramy do garażu idealnie nadają się nawet do niewielkich powierzchniowo działek. Zachowujemy wolne miejsce, które w przypadku posiadania innego wariantu bramy do garażu musiałoby zostać przewidziane na swobodne i bezproblemowe otwarcie i zamknięcie ogrodzenia. Zredukowanie placu zajmowanego przez klasyczne wrota garażowe jest z kolei jednoznaczne z zyskaniem dodatkowego metrażu od frontu, który można przeznaczyć na przykład na imponujące wejście czy większy podjazd dla auta.

Innowacyjny sposób działania

Zestawiając konstrukcje przesuwne z innymi typami ogrodzeń, śmiało można dostrzec wyraźne plusy, jakie cechują omawiane bramy do garażu. Na tle innych ogrodzeń posesyjnych, charakteryzowane modele wyróżniają się swego rodzaju nowatorstwem technicznym. Co przez to rozumiemy? Wytwórcy projektują owe kompozycje naprawdę bardzo skrupulatnie, drobiazgowo i precyzyjnie, a także wyjątkowo pomysłowo. Solidne bramy przesuwne posiadają odpowiednio zamontowane rolki, które znajdują się na dolnym odcinku skrzydła. Rolki te swobodnie przemieszczają się – jeżdżą. Ich cechą charakterystyczną są ostre kanty. Wyżej wspomniane elementy pozwalają na dokładne czyszczenie prowadnic z wszelkich zabrudzeń. W związku z tym, nie ma kłopotu z uruchamianiem wrót garażowych nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Otwieranie i zamykanie jest komfortowe, swobodne, niczym nie krępowane.

Mechanizm od podszewki

Działanie bram przesuwnych polega na zastosowaniu projektu konstrukcji samonośnej wyróżniającej się umiejscowieniem zespołu nośnego na fundamencie z wykorzystaniem w tym celu śrub fundamentowych. W praktyce, skrzydło przemieszcza się nad powierzchnią podłoża, nie stykając się z nim i nie sunąc o nie. Dystans dzielący drzwi takiej bramy do garażu i podłogi to z reguły parę centymetrów, więc nie ma problemu z wygodnym otwieraniem i zamykaniem. Nie występuje żadna utrudniająca uruchamianie wrót blokada czy przeszkoda, bez względu na to, co znajduje się na podłożu – czy śnieg, czy liście, czy błoto bądź piach. Nowoczesne warianty cechują się natomiast rozmaitością dostępnego i możliwego do zastosowania wypełnienia. Najczęściej wysokiej klasy producenci decydują się na kształtowniki stalowe profilowane bądź pręty. Trwałe bramy do garażu w modelu przesuwnym posiadają szyny z wytrzymałych materiałów, gwarantujących długotrwałość użytkowania ogrodzenia. Przykładem takiego odpornego na szereg negatywnych warunków pogodowych i zewnętrznych typu surowców jest chociażby blacha ocynkowana. Szyny jezdne robione są bezodpadowo właśnie z tego tworzywa, co przekłada się na płynne i bezusterkowe działanie bramy. Dodatkowo, takie ogrodzenia są ciche w użytkowaniu.

You may also like...

Leave a Reply